امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Thursday, 28 May , 2020
امروز : پنج شنبه, ۸ خرداد , ۱۳۹۹ - 6 شوال 1441
شناسه خبر : 590
  پرینتخانه » آخرین اخبار, اجتماعی, استان ها, اقتصادی, ویژه, یادداشت تاریخ انتشار : 10 دسامبر 2019 - 14:39 | 37 بازدید | ارسال توسط :

با شفافیت میتوان به قله ها رسید

دکتر عزت الله جعفری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار نشریه کاریران ضمن تاکید بر این موضوع که شفافیت ها راهگشا هستند و با شفافیت می توان به قله ها رسید در تشریح انواع شفافیت ها و تعاریف آنها ابراز داشتند: شفافیت را می توان به ۴ بخش تقسیم بندی نمود،شفافیت در واگذاری، شفافیت در برخورداری […]

با شفافیت میتوان به قله ها رسید

دکتر عزت الله جعفری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار نشریه کاریران ضمن تاکید بر این موضوع که شفافیت ها راهگشا هستند و با شفافیت می توان به قله ها رسید در تشریح انواع شفافیت ها و تعاریف آنها ابراز داشتند:
شفافیت را می توان به ۴ بخش تقسیم بندی نمود،شفافیت در واگذاری، شفافیت در برخورداری ها، شفافیت در قانون گذاری ها و رای نمایندگان مجلس،شفافیت در ارائه خدمات توسط ادارات در جهت جلوگیری از رشوه

یکی از راهکارهای شکوفایی اقتصاد، واگذاری اقتصاد خرد و کلان به مردم می باشد
معاونت فرهنگی حزب همدلی مردم تحول خواه (همت)در شمال غرب کشور در توضیح بخش های مختلف شفافیت ها به موضوع شفافیت در واگذاری ها اشاره نموده و اظهار داشتند:
در قانون اساسی،۳ نوع اقتصاد مد نظر گرفته شده است، این ۳ نوع اقتصاد شامل بخش دولتی، بخش خصوصی و بخش تعاونی ها می باشند، در راستای عمل به فرامین حضرت آقا (مقام معظم رهبری) تقویت بخش های خصوصی و تعاونی ها در اولویت اصلی باید قرار گیرد. ویکی از راهکارهای شکوفایی اقتصاد، واگذاری اقتصاد خرد و کلان به مردم می باشد.
اگر راهکارهایی که مد نظر مقام معظم رهبری بود عمل می شد امروز مشکلات اقتصادی کنونی رخ نداده بود/ می توان صراحتا اعلام نمود شفافیت در واگذاری ها یکی از راههای نجات اقتصاد کشور قلمداد می گردد
به عبارتی دیگر تاکید رهبر معظم انقلاب ،مبنی بر مردمی کردن اقتصاد است چرا که از پارمترهای روند اقتصادی، کوچک بودن دولت وکم کردن هزینه های اقتصادی است و دولت باید وظیفه سیاستگذاری و کنترل و نظارت را بر عهده داشته و اقتصاد را به بخش خصوصی و مردم واگذار نماید. اما در جهت واگذاری ها که مطابق اصل ۴۴ قانون اساسی صورت می پذیرد این واگذاری ها باید با شفافیت همراه باشند تا از ظهور شرکتهای خصولتی و واگذاری با پارت بازی و رانت های مختلف جلوگیری گردد. اگر در این بخش شفافیت لازم در واگذاری بنگاههای اقتصادی دولتی به تعاونی و بخش خصوصی بصورت منطقی صورت می پذرفت، امروز شاهد تشکیل شرکتهای خصولتی و واگذاری شرکت ها و بنگاهها با زدوبند های مختلف نبودیم و اگر راهکارهایی که مد نظر مقام معظم رهبری بود عمل می شد امروز مشکلات اقتصادی کنونی رخ نداده بود و به عینه شاهد اقتصادی پویا و شکوفا و ایجاد رفاه و آسایش برای مردم و قشر آسیب پذیر جامعه بودیم لذا می توان صراحتا اعلام نمود شفافیت در واگذاری ها یکی از راههای نجات اقتصاد کشور قلمداد می گردد و با شفافیت میتوان به رشد اقتصادی رسیده و از فساد اداری جلوگیری نمود.
مشاور بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس درشمالغرب کشور در تشریح شفافیت در برخورداری ها افزودند:
با شفافیت در برخورداری از امتیازات و استخدام ها و با عنایت به نظارت اصولی و بی طرفانه و قاطع قطعا
می توان از بروز واژه هایی همچون رانت خواری ، اطلاعات فروشی،اختلاس، پارت بازی جلوگیری نمود و عدالت را جاری ساخته و فرصت یکسان در اختیار عموم مردم قرار داد.

شفافیت در ارائه خدمات به مردم و خدمت رسانی توسط ادارات از می توان بروز رشوه جلوگیری نمود.
سردار عزت الله جعفری در ادامه ابراز داشتند: در بخش شفافیت در ارائه خدمات به مردم و خدمت رسانی توسط ادارات از می توان بروز رشوه جلوگیری نمود. چرا که اگر خدمات سازمانها و ادارات و وظایف آنها ، از طریق بروشور ، جراید و رسانه ها اطلاع رسانی شود. مردم قطعا بخاطر عدم آگهی های لازمه از خدماتی که منبع ارائه دهنده ، موظف به ارائه آن است مجبور به پرداخت رشوه نخواهند شد.
بطور مثال اگر هم وطنان عزیز جهت اخذ پروانه ساختمان از قوانین اطلاع کافی داشته باشند نیازی به پرداخت های نامتعارف نخواهند داشت و بصورت قانونی و سالم میتوانند اقدامات لازمه را انجام دهند و میتوان این موضوع را در همه ادارات و سازمانها و ارگانها نیز رعایت نمود.

شفافیت در قانون گذاری ها و رای نمایندگان مجلس، باعث آگاهی مردم از تفکر ، راهکار، سلیقه و اقدامات نماینده حوزه انتخابیه خود می شود
دکتر عزت الله جعفری در ادامه به تشریح بخش شفافیت در قانون گذاری ها و رای نمایندگان مجلس پرداخته اظهار داشتند:
شفافیت در رای نمایندگان ، باعث آگاهی مردم از تفکر ، راهکار، سلیقه و اقدامات نماینده حوزه انتخابیه خود می شود و این کارجهت جلوگیری از زدوبندهای سیاسی در قوه مقننه ضروری است، در اینصورت شاهد این نوع موارد نخواهیم بود که وزیری توسط تعدادی از نمایندگان استیضاح گردیده سپس با زدوبندها شاهد باز پس گیری امضاءها باشیم و جلوی استیضاح یا گرفته شود یا وزیر مربوطه در صحن رای دوباره بیاورد که اغلب در پشت پرده، معاملات نامتعارف در این مقطع بسته
می شوند.
مردم از تبعیض ها به تنگ آمده اند
دکتر جعفری در پایان با اشاره به این موضوع که مردم از تبعیض ها به تنگ آمده اند و شفافیت ها را راهگشا هستند ادامه داد:
مردم بدنبال شفافیت بوده و میتوان با آن به قله ها رسید.

|
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.