امام علی (ع) می فرماید
۞ هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است. ۞
Sunday, 17 January , 2021
امروز : یکشنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۹ - 4 جماد ثاني 1442
شناسه خبر : 1100
  پرینتخانه » آخرین اخبار, فرهنگی تاریخ انتشار : 23 دسامبر 2020 - 10:36 | 20 بازدید | ارسال توسط :

ایستگاه آخرِ کرونا با طرح شهید سلیمانی/ عزمی به استواریِ گام‌های حاج قاسم با فرمانِ پدرانه‌ مقام معظم رهبری برای قطع زنجیره انتقال کرونا

روحیه جهادی سردار شهید «حاج قاسم سلیمانی» این روزها به الگویی برای مقابله با کرونا در شهرستان‌های مختلف ایران تبدیل شده است.
ایستگاه آخرِ کرونا با طرح شهید سلیمانی/ عزمی به استواریِ گام‌های حاج قاسم با فرمانِ پدرانه‌ مقام معظم رهبری برای قطع زنجیره انتقال کرونا

روحیه جهادی سردار شهید «حاج قاسم سلیمانی» این روزها به الگویی برای مقابله با کرونا در شهرستان‌های مختلف ایران  تبدیل شده و ساکنان و مسوولان هر یک از آنها با طرحی مزین به نام «سردار دلها»، بیماریابی، آموزش، تست سریع، قرنطینه و حمایت از مبتلایان به کووید ۱۹ را دنبال می‌کنند.

اینبار دفاع از حریم سلامت را تنها به دست‌اندرکاران بخش بهداشت و درمان نسپرده‌اند و بسیاری از نهادها، ادارات و حتی گروه‌های مردمی، عزم خود را برای مقابله جدی‌تر با این ویروس در جای‌جای این استان جزم کرده‌اند.  کارمندان ادارات، عوامل سپاه، بسیج، هلال‌احمر و اورژانس، سازمان‌های مردم نهاد، سفیران سلامت، اصحاب رسانه، فرماندار، شهرداران، بخشداران آن در یک کلام همه و همه در یک پایگاه جهادی و در یک صف مشترک برای مدافع از سلامت شهروندان وارد کارزار مبارزه می‌شوند.

در این طرح تیم‌های مراقبتی، حمایتی، نظارتی از طریق کمک‌های نقدی و حمایت‌های مردمی، به صورت فعال در صحنه حضور می‌یابند تا منسجم و یکپارچه، سدی در مقابل این بیماری منحوس ایجاد کنند و با اولویت دادن به اقشار آسیب‌پذیر، خانواده‌های کم‌درآمد، سالمندان و بیماران زمینه‌ای، بتوانند بیش از گذشته در مسیر مقابله گام بردارند.

همسویی کمک‌های مومنانه یکی از نکات برجسته اجرای طرح سردار سلیمانی  به شمار می‌رود و خانواده‌هایی که از نظر اقتصادی ضعیف هستند و بیمار کرونایی دارند، با بسته‌های معیشتی و بهداشتی، طی دوران قرنطینه در منزل حمایت می‌شوند. خانه‌های بیماران  تا چند صباح دیگر به پایگاه سلامت تبدیل می‌شود و پزشک و پرستار برای درمان و بررسی وضعیت سلامت بیماران کرونامثبت به منازل بیماران مراجعه می‌کنند تا خللی در روند قرنطینه بیمار ایجاد نشود.

حمایت، رسیدگی، مراقبت، سرکشی از بیماران از بخش‌های اصلی طرح برای قطع زنجیره بیماری کروناست تا فرد بیمار پس از دوران قرنطینه با اطمینان از سلامت خود بیرون برود و نگرانی بابت انتقال بیماری نداشته باشند.

استفاده از آزمایش‎های سریع با زمان پاسخگویی ۲۰ تا ۴۰ دقیقه نیز راهکاری مناسب برای تعیین تعداد بیماران در هر منزل است و بر اساس آنچه در این طرح مطرح شده، بیمار موظف به معرفی تمام کسانی است که طی روزهای گذشته با آنان در ارتباط بوده است و علاوه بر آن باید تعهد کتبی بدهد که طی دوران قرنطینه از منزل خارج نشود.

تمامی تمهیدات لازم برای اجرای این طرح جهادی در تمام مناطق ایران اتخاذ شده و بنا بر اعلام وزارت بهداشت طرح خانه به خانه اجرا شد.

پایش محله‌محور بوشهر‌ با عزم جزم سپاه

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر از تشکیل قرارگاه طرح شهید سلیمانی برای ریشه‌کنی زنجیره کرونا خبر داد و گفت: در این راستا با مشارکت تیم‌های تخصصی بسیجی استان بوشهر نسبت به شناسایی و قرنطینه بیماران کرونایی اقدام می‌شود.

سردار علی رزمجو در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با اشاره به اجرای طرح شهید سلیمانی برای مقابله با بیماری کرونا اظهار داشت: براساس انعقاد تفاهم‌نامه میان وزارت بهداشت و سازمان بسیج مستضعفین، در اجرای طرح شهید سلیمانی قرارگاه پیشگیری، نظارت، مراقبت در عرصه بیماری کرونا در استان بوشهر تشکیل شد.

وی، با بیان اینکه این قرارگاه به ریاست استاندار بوشهر فعال شده است گفت: در این راستا با سازماندهی متشکل از استاندار، سپاه، دانشگاه علوم پزشکی، هلال احمر و تامین اجتماعی استان بوشهر و بکارگیری امکانات و توانمندی‌های مراکز درمانی و شبکه بهداشتی درمانی و سپاه پاسداران، تیم‌های مختلف تشکیل شده است.

 ۲۰۷۲ گروه سپاه و بسیج در استان گلستان به مردم و کادر درمان خدمت‌رسانی می‌کند

فرمانده سپاه گلستان گفت: تاکنون در استان ۲ هزار و ۷۲ تیم در قالب گروه‌های مراقبتی، حمایتی و نظارتی در طرح شهید سلیمانی سازماندهی شدند و در این مدت هم به بیش از ۲۷ هزار نفر خدمات‌رسانی کردند.

سردار علی ملک شاهکوهی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان اظهار داشت: کنترل پاندمی کرونا نیازمند مشارکت مردم و هماهنگی بین بخشی است و در این بین استفاده از ظرفیت عظیم نیروهای بسیج نیز در راستای تلاش برای قطع زنجیره این بیماری خواهد بود.

وی با اشاره به اهداف اجرای طرح شهید سلیمانی گفت: کاهش انتقال بیماری، کاهش موارد بستری و مرگ و میر، پوشش حمایتی از گروه‌های در معرض خطر، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به صورت حضوری و غیرحضوری، شناسایی افراد در معرض ابتلا، قرنطینه خانگی، گسترش درمان سرپایی، ارتقای کیفیت خدمات بستری، بیماریابی فعال، انجام تست‌های گسترده تشخیص کرونا، حمایت از گروه‌های آسیب پذیر مانند سالمندان و افراد مبتلا به بیماری‌های نقص سیستم ایمنی و غیره از اهداف اجرای این طرح به شمار می‌شود. در گام نخست این طرح کاهش موارد بستری‌شدگان پیش بینی شده بود که در کشور و استان حدود ۳۰ درصد موارد بستری کمتر شده است.

بسیجیان مشهد مقدس پای کار سلامت مردم هستند

بسیجیان و فعالان فرهنگی مسجدموسی‌بن‌جعفر(ع) از ابتدای فعالیت طرح مسجد سنگر سلامت که مزین به نام سردار دل‌‌ها، شهید قاسم سلیمانی شده به ۳۶ خانوار محله پایداری خدمت‌رسانی کردند.روحیه جهادی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی این روزها به الگویی برای مقابله با کرونا در شهرهای مختلف کشور و استان از جمله مشهد مقدس شده با همکاری بسیجیان و اهالی محل، طرحی که مزین به نام سردار دل‌ها شده است اقدامات مؤثری در مباحثی همچون بیماریابی، آموزش، تست سریع، قرنطینه، حمایت از مبتلایان به کووید ۱۹ و غیره را دنبال می‌کنند.

در این طرح تیم‌های مراقبتی، حمایتی، نظارتی از طریق کمک‌های نقدی و حمایت‌های مردمی، به صورت فعال در صحنه حضور می‌یابند تا منسجم و یکپارچه، سدی در مقابل این بیماری منحوس ایجاد کنند و با اولویت دادن به اقشار آسیب‌پذیر، خانواده‌های کم‌درآمد، سالمندان و بیماران زمینه‌ای، بتوانند بیش از گذشته در مسیر مقابله گام بردارند.

 عملکرد سپاه و بسیج در غربالگری محلات در مازندران موفقیت‌آمیز بوده است

با توجه به اینکه حدود ۱۰ ماه از شیوع ویروس کرونا می‌گذرد، مازندران از استان‌های موفقی بوده که در طرح شهید سلیمانی بسیجیان در طرح غربالگری محلات موفق عمل کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، مازندران استان گردشگرپذیر و بکر در حوزه طبیعت گردی بوده که به واسطه برخورداری از مواهب طبیعی منحصر به فرد خود همه ساله میزبان مسافران داخلی و خارجی است.

با شیوع ویروس منحوس کرونا و اعمال محدودیت‌ها، اقداماتی در حوزه عارضه‌یابی، معاینه، سنجش و اعزام بیماران کرونایی به مراکز درمانی از سوی پایگاه‌های مقاومت و رده‌های اقشاری بسیج صورت گرفته است.

در این راستا نقش پایگاه‌های مقاومت بسیج محلات در زمینه مقابله با ویروس منحوس کرونا در زمینه ضدعفونی معابر، تولید و توزیع ماسک و لوازمات بهداشتی و مواردی از این دست بسیار محسوس بوده است.

 ۵۵۰ گروه حمایتی از بیماران کرونایی در استان خراسان شمالی مراقبت می‌کنند

جانشین سپاه حضرت جوادالائمه(ع) خراسان شمالی از فعالیت ۵۵۰ گروه بسیجی در قالب طرح شهید سلیمانی در استان خبر داد.

سرهنگ عین‌الله حاتمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بجنورد با اشاره به آغاز طرح شهید سلیمانی برای پیشگیری و مقابله با کرونا در استان خراسان شمالی اظهار داشت: این طرح با هدف کمک به بیماران و بستگان آن‌ها راه اندازی شده است.

وی افزود: طرح شهید سلیمانی با محوریت دانشگاه علوم پزشکی و کمک سپاه با محوریت حمایت، مراقبت و نظارت راه اندازی شده است. این طرح در استان خراسان شمالی از از اول آذر ماه شروع به کار کرده و در قالب ۵۵۰ گروه حمایتی فعالیت می‌کند.

جانشین فرمانده سپاه استان خراسان شمالی در امور اقشار بسیج گفت: طرح شهید سلیمانی با همکاری پایگاه‌های بسیج در همه مناطق استان خراسان شمالی در حال برگزاری است و ۱۲۵۰ بسیجی به صورت روزانه به منزل افرادی که تستشان مثبت بوده مراجعه می‌کنند.

 گامی مؤثر در کنترل و کاهش شیوع کرونا در کاشان برداشته شد 

با شیوع کرونا آحاد شهروندان با اقدامات خودجوش و داوطلبانه گام‌های اساسی در کاهش شیوع ویروس کرونا و قطع زنجیره انتقال برداشتند و هر فرد، نهاد و یا موسسه ای تمام توان خود را در این زمینه به کار گرفته است.

طرح سردار شهید سلیمانی نیز در راستای این اقدامات جهادی و داوطلبانه مردم است که هدف اصلی آن تقویت کادر درمان بوده و نتایج بسیار مؤثری در کاهش شیوع این ویروس داشته است و خوشبختانه با این روند و رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط شهروندان وضعیت کاشان رو به بهبودی است.

سیدعلیرضا مروجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با بیان اینکه پس از سه مرحله غربالگری کووید-۱۹ مرحله چهارم غربالگری به صورت محله و خانواده محور مزین به نام سپهد شهید حاج قاسم سلیمانی از ابتدای آذر آغاز شد، اظهار داشت: تفاوت این مرحله با مراحل قبل در پیگیری حضور و حضور تیم‌های مراقبتی مراقبین سلامت، پرستاران و پزشکان حوزه معاونت بهداشت در قالب تیم‌های مراقبتی در منازل افراد دارای بیماری کووید ۱۹ است.

نفسی تازه در کالبد مدیریت همه‌گیری کرونا دمیده شد

معاون هماهنگ کننده سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین با اشاره به اینکه اجرای این طرح نفسی تازه در کالبد مدیریت بحران کرونا بود؛ گفت: طبق آخرین آمار به واسطه طرح شهید سلیمانی، تعداد بستری‌های استان از حدود ۵۶۵ بیمار به ۳۶۶ نفر کاهش یافته است.

سرهنگ ابوالفضل طاهرخانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین اظهار داشت: چندین ماه از فراگیری ویروس منحوس کووید-۱۹ در دنیا می‌گذرد و کشور ما نیز مستثنی از این قضیه نیست؛ هنگامی که این ویروس منحوس در ایران شناسایی شد، یکی از اقدامات مؤثر و ارزشمندی که با رعایت سلسله مراتب فرماندهی صورت گرفت ورود و حضور نیروهای مسلح به خصوص بسیج و سپاه برای کمک به نیروهای درمانی وزارت بهداشت بود که نتیجه مطلوب فراوانی در همان اسفند ماه در حوزه سلامت به دست آمد.

وی افزود: مهم‌ترین طرح مقابله با کرونا که یک ماه از ابلاغ آن می‌گذرد انعقاد تفاهم نامه‌ای مشترک بین سازمان بسیج مستضعفان و وزارت بهداشت است که به نام شهید بزرگوار، سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی نام گرفته و اجرای آن در قالب یک قرارگاه آغاز شده است.

اجرای طرح شهید سلیمانی در ایلام اراده ملی در مقابله با ویروس کرونا را به نمایش گذاشت

جانشین سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام از پایش ۲هزار و ۸۰۰ مکان و صنف در اجرای طرح شهید سلیمانی خبر داد و گفت: اجرای این طرح نمایشگر اراده ملی در مقابله با ویروس کرونا است.

سرهنگ پاسدار قدرت‌الله کریمیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام اظهار داشت: طرح شهید سلیمانی در استان ایلام با همکاری و مشارکت احاد مردم ایلام در قالب اعضای بسیج به اجرا در‌آمده است و در مدت اجرای خود اعتماد مردم را برای همکاری در تقید به رعایت پروتکل‌های بهداشتی را به دست آورده است.

جانشین سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام گفت: این طرح که با اهداف غربالگری، آموزش، حمایت و درمان در سطح استان اجرایی شده است بیش  ۲ هزار و ۸۰۰ مکان و صنف را پایش کرده است.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد: در اجرای این طرح پیشتاز هستیم

طرح شهید سلیمانی با هدف مدیریت و کنترل بیماری کرونا با شعار هر پایگاه بسیج یک مرکز بهداشت همزمان با کل کشور در استان یزد در حال انجام است و یزد پیشتاز اجرای این طرح شناخته می‌شود.

همزمان با سراسر کشور، استان یزد هم اجرای طرح شهید سلیمانی را در دستور کار خود قرار داد و با بسیج تمام امکانات، این طرح به صورت گسترده‌ای در این استان اجرایی شده است.

اجرای این طرح سبب شده که میزان بیماران بستری استان یزد در بیمارستان‌ها کاهش قابل توجهی داشته باشد و تمام ادارات مرتبط با طرح هم به صورت ویژه فعالیت خود در این زمینه را ادامه می‌دهند.

سردار رضا پورشمسی در این رابطه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یزد اظهار داشت: این طرح تجربه مشترکی بین سازمان بسیج مستضعفین و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی است که البته این تجربه جدید نیست و در سال‌های گذشته هم چنین طرح‌های مشترکی اجرا شده است.

وی تصریح کرد: در جریان کرونا که الان نزدیک به یک سال است از آن می‌گذرد، کشور به ویژه کادر درمانی سختی بسیاری دید و پیرو فرمایش رهبر معظم انقلاب که محلات به کمک کادر درمان بیایند، طرح شهید سلیمانی در کشور به مرحله اجرا در آمد.

۴۶۷ شهر و روستایی آذربایجان‌غربی برای اجرای طرح بلوک‌بندی شد

جانشین فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: آذربایجان‌غربی در طرح شهید سلیمانی با کمک بسیج و سپاه به ۴۶۷ نقطه شهری و روستایی بلوک‌بندی شد تا شیوع کرونا کاهش یابد.

الله‌وردی داداش‌زاده اظهار داشت: طرح شهید سلیمانی پس از اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در فرمایشات خویش در جلسه اصلی ستاد مبارزه با کرونا فرمودند که برای کنترل این بیماری، با کمک بسیج در محلات حضور یافته و نسبت به کنترل آن اقدام کنید، آغاز به کار کرد.

وی تصریح کرد: پس از آن سازمان بسیج با تفاهم نامه‌ای که با وزارت بهداشت انجام داد، اجرای طرح شهید سلیمانی در محلات ابلاغ شد.

جانشین فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: در این راستا جلسات شهرستانی و استانی در بالاترین سطح با حضور دانشگاه علوم پزشکی و استانداری آذربایجان‌غربی و سپاه شهدای استان برگزار و کارهای اجرایی طرح آغاز شد.

داداش‌زاده تصریح کرد: بنابراین آذربایجان‌غربی به ۴۶۷ نقطه شهری و روستایی بلوک‌بندی و به مردم نیز این طرح اطلاع‌رسانی شد.

‌ ‌چشمِ امید مردم به برکات و دستاوردهای طرح “حاج قاسم” در استان کردستان است

از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون نیروهای سپاهی، بسیجی، جهادی، مسئولان و مردم پای کار آمده و در کنار مدافعان سلامت برای پیشگیری از این بیماری در استان کردستان تلاش می‌کنند و همه به برکات اجرای این طرح چشم امید دوخته‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج ، از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون نیروهای سپاهی، بسیجی، جهادی، مسئولان و مردم پای کار آمده و در کنار مدافعان سلامت برای پیشگیری از این بیماری در کشور و استان کردستان تلاش می‌کنند.

اخیراً نیز طرح سردار شهید قاسم سلیمانی باهدف مهار کرونا، حمایت از نیازمندان و تقویت نیروی کادر درمان همزمان با کشور در استان کردستان اجرایی شد.

طرح مدیریت و کنترل اپیدمی کرونا که مزین به نام سردار دل‌‌ها، شهید قاسم سلیمانی شده، در قالب تفاهم‌‌نامه‌‌ای میان سازمان بسیج مستضعفین و وزارت بهداشت با هدف بیماریابی سریع‌‌تر، قرنطینه کردن افراد مبتلا و حمایت معیشتی با ۳محور «مراقبت، حمایت و نظارت» و به شیوه محله‌‌محور و خانواده‌‌محور و با استفاده از ظرفیت نظام شبکه بهداشتی و درمانی کشور و ظرفیت بسیج محلات و مساجد در سراسر استان کردستان در حال اجراست.

۷۷ درصد جمعیت استان اردبیل غربالگری شد

فرمانده سپاه حضرت عباس (ع)استان اردبیل گفت: با اجرای دقیق طرح شهید سلیمانی و رعایت دستور العمل‌های بهداشتی می‌توانیم بر ویروس کرونا غلبه کنیم. سرتیپ دوم پاسدار جلیل بابازاده در گفت ‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل اظهار داشت: با اجرای دقیق طرح شهید سلیمانی و رعایت دستور‌العمل‌های بهداشتی ‌فاصله‌گذاری اجتماعی توسط مردم می‌توانیم بر ویروس کرونا غلبه کرده و به شرایط و روال قبلی برگردیم.

وی گفت: در طرح شهید سلیمانی که به نام یکی از قهرمانان ملی مزین شده بسیجیان و مردم استان اردبیل با جان و دل همکاری کرده و این طرح را اجرایی می‌کنند.

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع)استان اردبیل گفت: قابلیت طرح شهید سلیمانی همکاری و کمک به دانشگاه علوم پزشکی برای پیشگیری از ویروس کرونا و ارج نهادن به سلامت مردم است و همانطور که بسیجیان در هشت سال دفاع مقدس  از مرزوبوم و کشورمان دفاع کردند امروز بنا به نیاز در حوزه سلامت مردم وارد صحنه شدند و به کمک کادر پزشکی و مدافعان سلامت شتافتند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.